Moda męska – modne koszule dla facetów

0
Moda męska – modne koszule dla facetów
koszule męskie bawełniane
koszule męskie bawełniane

Koszula jest czymś, w czym każdy mężczyzna wygląda atrakcyjnie. Warto jednak pamiętać o tym, że krój powinno się dobierać adekwatnie do sylwetki. Tylko wtedy koszula jest w stanie ukryć niedoskonałości i wyeksponować tym samym zalety. Dzisiaj mamy dla Was modne koszule męskie, sprawdźcie jakie to modele.

Regular

Tego typu koszule są to najbardziej klasyczne modele, które są od dawna dostępne na rynku. Charakteryzują się tym, że są one nieco luźniejsze, jednak nie wyglądają przy tym, jak za duże. Nie posiadają żadnych wcięć i wyszczupleń podkreślających sylwetkę. Są przeznaczone tak naprawdę dla każdego typu męskiej figury. Mogą je nosić zarówno osoby szczuplejsze, jak i nieco grubsze. Nie opiewają ciała, więc dodatkowo nie poszerzają i tak już rozbudowanych sylwetek. Są one proste, luźne i tym samym bardzo wygodne.

Slim fit

Tego typu koszule męskie charakteryzują się tym, że są one idealnie dopasowane do sylwetki. Opiewają ciało na całej długości. Są one więc przeznaczone dla mężczyzn o wymodelowanej, szczupłej sylwetce. W przypadku osób grubszych, o rozbudowanych sylwetkach tego typu koszula może dodatkowo podkreślać niedoskonałości. Wygląda najbardziej elegancko ze wszystkich koszuli. Nie powinny jej nosić jednak również osoby, które są zbyt chude. Opiewająca, a na dodatek czarna koszula będzie jeszcze bardziej wyszczuplać i tak już chudą sylwetkę.

Full fit

Ten typ koszuli jest najszerszy ze wszystkich fasonów. Są one również najdłuższe z możliwych. Są więc przeznaczone dla mężczyzn o bardzo rozbudowanej budowie, którzy nie chcą podkreślać swojej sylwetki. Koszula ta w żaden sposób nie opiewa ciała, jest bardzo luźna i wygodna.

Rozmiar koszuli

Przy wyborze odpowiedniej koszuli należy zwrócić uwagę również na jej rozmiar. Wybieranie koszuli na oko z pewnością nie jest najlepszym pomysłem.

koszule męskie
koszule męskie

Koszule męskie wyglądają dobrze tylko w momencie, kiedy rozmiar będzie odpowiednio dopasowany. Stąd też najlepszym sposobem jest zmierzenie dokładnie ciała i na podstawie wyników dobranie odpowiedniej koszuli. Jeżeli koszula będzie za duża albo za mała, to nie będzie w żadnym stopniu wyglądała dobrze. W tym celu należy zmierzyć obwód szyi i klatki piersiowej. Ponadto ważne jest również dopasowywanie koszuli pod względem jej długości. Powinna być ona na tyle długa, aby bez problemu zakrywała spodnie. Wtedy tylko będzie wygodna.

Materiał

Kupując męską koszulę należy również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Bardzo modne aktualnie są koszule bawełniane. Dzieje się tak dlatego, ponieważ są na tyle miękkie, że w żadnym stopniu nie podrażniają skóry. Jest to materiał naturalny, tak więc ostatecznie noszenie go nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Ważne jest również to, że tego typu koszula przepuszcza powietrze, dzięki czemu ciało się nie poci. Mimo, że przepuszcza powietrze, to jest wystarczająco ciepła aby nosić takie koszule w trakcie zimy. Warto jednak zauważyć, że modne koszule takie nadają się raczej do noszenia na co dzień.

koszule jeansowe męskie
modne koszule jeansowe męskie

Ze względu na swój wygląd, nie nadają się raczej do noszenia na różne uroczystości.

Koszule jeansowe

Innym typem często poszukiwanym są koszule jeansowe męskie. Materiał ten przede wszystkim dobrze wygląda, a na dodatek jest wystarczająco ciepły. Warto jednak pamiętać, że koszule takie ze względu na swoją twardość mogą podrażniać niestety skórę. Ponadto nadają się raczej do noszenia na co dzień, niż na eleganckie uroczystości.

koszula flanelowa męska
koszula flanelowa męska

Eleganckim typem z kolei jest koszula flanelowa męska. Materiał ten jest raczej zwiewny i wygląda bardzo atrakcyjnie. W połączeniu z czarnymi spodniami może wyglądać bardzo elegancko i być ubierana na różne ważne, formalne uroczystości. Materiał ten jest niezwykle wygodny i w żaden sposób nie podrażnia ciała. Stąd też, koszule takie są bardzo często wybierane przez mężczyzn.
Bardzo ważnym typem męskich koszul są również te, które są wykonywane z jedwabiu. Są one bardzo eleganckie i nadają się na formalne uroczystości. Z racji jednak tego, że materiał ten jest bardzo zwiewny, to nie nadają się one do noszenia w zimę. Można zwyczajnie w nim zmarznąć. Warto jednak pamiętać o tym, że materiał ten jest zaliczany do jednych z najbardziej wytrzymałych, luksusowych. Jeżeli zdecydujemy się na zakup takiej koszuli, to z pewnością posłuży ona przez wiele lat.

Modne koszule: kolorystyka

Bardzo ważne, przy wyborze męskiej koszuli jest również zwrócenie uwagi na jej kolorystykę. Gładkie koszule męskie nadają się raczej na formalne uroczystości, z kolei te we wzory przeznaczone są do noszenia na co dzień. Ponadto kolorystykę należy również dobrać do pór roku. W lato i wiosnę powinny przeważać jasne kolory, najlepiej urozmaicone różnego rodzaju wzorami kwiatowymi. Z kolei na jesień i zimę powinny przeważać kolory ciemne, raczej w kratę, albo inne standardowe wzory. Ponadto podczas okresu zimowego koszule powinny być znacznie cieplejsze, najlepiej wykonane z bawełny. Z kolei latem powinno się kupować modne koszule flanelowe, albo jedwabne, ponieważ są wystarczająco zwiewne i dodatkowo ochładzają ciało. Najbardziej klasycznymi są są koszule gładkie o białej, albo czarnej kolorystyce. Takie każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie.

LEAVE A REPLY